Unika byggen, inga kopior

Kom i kontakt med oss

Här kan du komma i kontakt med oss på Dalahus.

VD

Sten-Erik MalmqvistVD0246-32 22 56se@dalahus.se

Försäljning/marknad

Michael MårtegårdFörsäljning0246-32 22 50michael@dalahus.se
Urban AndréMarknad0246-32 22 52urban@dalahus.se
Pontus WikströmFörsäljning0246-32 22 58pontus@dalahus.se
Björn DahlFörsäljning0246-32 22 62bjorn@dalahus.se

Ekonomi/inköp

Magdalena JanssonInköp/kundsupport0246-32 22 51magdalena@dalahus.se
Tore JanssonInköp fabriksmaterial0246-32 22 55 tore@dalahus.se
Maria NorlingEkonomi0246-32 22 57maria@dalahus.se

Ritning/konstruktion

Peter HaagKonstruktion0246-32 22 53peter@dalahus.se
Anders ErikssonRitning0246-32 22 60anders@dalahus.se
Elisabet WennströmA-Ritning0246-32 22 63elisabet@dalahus.se

Produktion

Peter AxelssonProduktionsledare0246-32 22 54petera@dalahus.se
Jan StängningsUtlastning0246-32 22 59jan.s@dalahus.se
Göran HansolsFastighet/Utlastning0246-32 22 61goran@dalahus.se

Ett modernt företag med stolta traditioner

Vi är ett framtidsinriktat företag som tillverkar hela byggnader och delar till alla typer av träbyggnader. Vi arbetar med trä av hög kvalitet och skapar byggnader med lång livstid.

Kom i kontakt med våra experter

Är du intresserad av att bygga hus eller har du andra funderingar? Vi svarar mer än gärna på dina frågor!